Frézovanie

Zákazníkom dodávame frézy pre vysoko produktívnu výrobu foriem, zápustiek, kokíl a nástrojov od nemeckého výrobcu  AURA® Frästechnik GmbH. Spoločnosť pôsobí na trhoch po celom svete a ponúka nástroje pre tieto aplikácie:

1. Pre hrubovanie

Frézy s vymeniteľnými platničkami vysoko posuvové, ktoré vďaka svojej unikátnej konštrukcii umožňujú frézovať v tých najextrémnejších hĺbkach, ale v ponuke sú rovnako aj klasické frézy s kruhovými platničkami. Vymeniteľné platničky pokrývajú všetky v súčanosti používané materiály ako sú: ocele konštrukčné, nástrojové aj kalené na viac ako 60 HRC, liatiny, ťažko obrobiteľné vysoko legované špeciálne ocele, farebné kovy a grafit. Pre obrobky malých rozmerov sú vhodné monolitné tvrdokovové vysoko posuvové frézy do 50 alebo nad 50 HRC.

 

2. Pre polo-dokončovanie

V niektorých prípadoch sú v ponuke aj frézy na dokončovanie, tzv. guľové a toroidné s jednou vymeniteľnou platničkou, ktoré tiež pokrývajú všetky dnes bežne používané materiály.

 

3. Pre dokončovanie

Predstavujú hlavne monolitné tvrdokovové frézy rôznych tvarov a dĺžok pokrývajúce všetky druhy dnes bežne používaných materiálov. 

 

4. Pre frézovanie perfektných rovín

V ponuke nájdete frézy monolitné aj s vymeniteľnými platničkami s názvom mirror surface finishing, ktoré umožňujú napájanie jednotlivých prechodov menej ako 0,01 mm a naozaj pôsobia ako zrkadlo.


  

 

5. Frézy na hlboké drážky

Najčastejšie sú to budúce rebrá na výliskoch alebo odliatkoch a pre ne je v ponuke skupina monolitných štvorzubých fréz s unikátnou geometriou, ktorá umožňuje frézovať úzke a hlboké drážky vysoko produktívne jedným nástrojom. 

 

6. Frézovanie grafitu

Grafit je veľmi rozšírený materiál na elektro erozívne obrábanie, avšak sa vyznačuje vysokou abrazívnosťou voči rezným nástrojom. Preto sú preň v ponuke všetky frézy s diamantovým povlakom.

 U nás nájdete širokú ponuku ďalších fréz, ktoré spolu s našou technickou podporou môžete využiť na množstvo iných aplikácií.